Medico

Napsali o nás: blog Mall Pro děti

Dětské boty jsou velmi důležitým zbožím na trhu. Díky kvalitní zdravé obuvi se mohou děti zdravě vyvíjet a růst. A zdravá, silná nožička mu bude dobře sloužit po celý život. Věřte nebo ne, ale nevhodnou obuví můžete nejmenším značně ublížit. Mnohé by vám o tom vyprávěl nejeden ortoped.

Co musí splňovat dětská bota

V první řadě by měla být vyrobena z přírodních materiálů. Spolehlivé kožené botičky koupíte svým ratolestem na jaro, léto, podzim i zimu. Kůže je prodyšná, ale pevná, nohu spolehlivě ochrání, hezky ji podrží.

Zpevněná pata je další věcí, na kterou byste se měli při výběru dětských bot zaměřit. Bota musí noze zajistit stabilitu, proto musí být patní část vyztužena. To platí především pro nejmenší děti.

Botu před nákupem pečlivě zohýbejte, anebo si přečtěte v popisu, z čeho je vyrobena podrážka. Musí být totiž dobře ohebná, aby se dítku jednoduše a správně chodilo. Tvrdá podrážka je nezdravá a má sklon k lámání se.

Zaměřte se také na vnitřní část boty. Z čeho je vyrobena podšívka? Je prodyšná, aby se v ní nožka co nejméně potila? A jak vypadá stélka? Je anatomická?

Je na vás, jaké upřednostníte zapínání. Zda na suché zipy, nebo šněrovací. Obě varianty jsou, co se týče pevnosti skvělé. Tkaničky jsou stylové, suché zipy zase dítě zapne dříve samo.

Botička nesmí být těsná. Chodidlo měřte dítku ve stoje a volte délku stélky o pár mm delší (doporučuje se cca 1 cm nadměrek).

Užijte si pořádnou parádu

Báječné je, že lze sehnat kvalitní dětské boty, které jsou zdravé, krásné a líbit se budou nejen dítku, ale i rodičům. Není to snadné, ale jsou firmy, které skutečně dbají na výrobu kvalitních dětských bot. Jednou takovou je Medico. Česká firma, která šije na Slovensku, spolupracuje s designéry, jenž na každou sezonu drobečkům přináší nové cool kousky.

Líbí se vám pestré botičky? Nebo máte rádi třpytky? A co takhle boty, které vypadají jako potištěné úryvky z novin? Mnohé modely pro holky i kluky ve velikostech od 17 do 36 jsou předzvěstí toho, že si vyberete.

Napsali o nás: blog Mall Pro dětiNapsali o nás: blog Mall Pro děti

Kožený svršek a podšívka

Stélka tlumící nárazy

Maximální flexibilita